Neden Yazıyorum?

Uzun zamandır blog yazmak istesem de bu çeşitli nedenlerden dolayı mümkün olmadı. Neredeyse 10 yıldır yılın büyük bir bölümünü yurtdışında yaşıyorum.  Blog yazmayı Türkiye’deki dostlarımla, ortaklarımla ve takım arkadaşlarımla bir iletişim yolu olarak görüyorum. Bloga yazmak hem mesafeyi engel olmaktan çıkaracak, hem aynı konuların tekrarına gerek bırakmayacak, hem de tartışmalarımıza olumlu katkıda bulunacaktır.

Bununla birlikte, internet girişimciliği konusundaki deneyimlerimi başkalarıyla paylaşmak istiyorum. Özellikle domain konusunda düşüncelerimi merak eden bir yatırımcı kitlesi olduğunu tahmin ediyorum. Bu kişilerden bazılarıyla etkinliklerde fikir alışverişinde bulunuyorduk, bazılarıyla ise zaman zaman  yazışıyorduk. Artan tempomdan dolayı bu giderek mümkün olmaktan çıkıyor, sorulara gitgide daha kısa yanıtlar vermeye başlıyorum. Blog yazarak hem düşüncelerimi daha iyi anlatabileceğimi, hem de etkileşimimizin artacağını umuyorum.

En önemlisi kendi gelişimim için yazıyorum. Belli bir zaman içinde düşündüklerimin kalıcı olmasını ve yazdıklarıma ileride dönüp bakmak  istiyorum.  Üstelik, yukarıda yazdığım nedenlerden ötürü blog yazmanın bana zaman kazandıracağına inanıyorum.